Za inspirací do Kadaně

Srpen 2020 aneb bod č. 3 - jde to i jinak

Kadaň 1.jpg

Velmi často chválíme vedení Kadaně. No a tak jsme se rozhodli, že nebudeme spoléhat na to co nám donesou novinářští brabci a raději se na místo činu (vlastně mnoha činů) vypravíme. Dobře jsme udělali. V Kadani například mají několik koz mimo sekaček na trávu... no ale to není to hlavní, rozdílů oproti našemu městu je dost, což je dobře, můžeme se inspirovat. Trávu tu seče mimo koz hned několik firem, což znamená konkurenci a tedy i lepší provedení a taky lze na webu města najít mapu zelených ploch a snadno zjistit, jak se kde bude sekat. Vše se provádí dle manuálu s ohledem na rostliny, které v dané lokalitě rostou a tak tu nenajdete spálenou zem. Pan starosta má také každý týden kontrolní den, kdy projíždí město (pokaždé jinou cestou), má tak dobrý přehled o tom co se kde ve městě děje a jak například probíhají rekonstrukce a podobně.

Zajímalo nás také, jak to mají v Kadani s bazénem. No tak si představte, že na místo stavby drahého akvaparku, lidem za 50,- Kč umožní zajet si do Marienbergu. Navíc se chystají na věc v Česku neobvyklou a to, že bazén koupaliště na zimu překryjí nafukovací střechou a bude tak moci sloužit sportovcům i když venku bude sníh. Tahle sranda vyjde na 10 mil. Bazén včetně rekonstrukce koupaliště v Litvínově na milionů 400... to bychom mohli lidi vozit do Marienbergu taxíkem deset let a ještě by nám zbylo na opravy zanedbaného centra, nebo podporu občanských aktivit (včelaři nedostali ani 10 tis).

Kadaň také podporuje podnikatele v centru, aby mohli konkurovat velkým supermarketům a lidé měli důvod navštěvovat centrum města... pomyslnou třešinkou jsou byty pro lékaře, kterých je v Kadani sice také poskrovnu, ale lidé tu nečekají na praktika ve stohlavých pořadnících tak jako u nás. Jak je vidět, není třeba objevovat Ameriku, ale stačí se porozhlédnout v okolí. Panu starostovi velmi děkujeme za otevřenost s jakou s námi své know how sdílel. Bylo by toho ještě mnohem víc, ale náš čas na setkání byl omezený. Nabyté zkušenosti rádi předneseme vedení města, snad se nechá inspirovat. Litvínov by si to zasloužil..