Ptáme se za vás

Krušnohorská poliklinika a COVID

Na naše dotazy odpovídá Ing. Hana Sošková - jednatelka společnosti Krušnohorská poliklinika s.r.o.

Prosíme Vás o komplexní informaci, jak je na tom Krušnohorská poliklinika, s. r. o. a všechny její provozy s ochrannými pomůckami pro lékaře, zdravotní personál a další aktéry, kteří denně stojí v první linii? Jaká je vybavenost rouškami klasickými, respirátory a dalším materiálem, jako jsou ochranné obleky, rukavice, čepice, brýle apod.? Jaké máte informace k distribuci ochranných pomůcek a bude kapacita dostačovat v následujících dnech?

Krušnohorská poliklinika má pro své zaměstnance standardně ochranné pomůcky, které pro výkon svého povolání potřebují. Lékaři, zdravotní sestry i nižší zdravotní personál  mají k dispozici  rukavice, roušky, bezoplachovou dezinfekci, antibakteriální mýdlo, papírové utěrky. Toto zboží objednáváme pravidelně, skladem máme zásobu minimálně na týden a další zboží je objednané s termínem dodání přibližně 2 dní. V souvislosti s mimořádnými událostmi dále spolupracujeme s Krajským úřadem Ústeckého kraje, kterému jsme odeslali požadavky na dodání OOP na další 3 týdny a dle předběžných informací by k jejich dodání mělo dojít každým dnem. 

Nemocnice Most a COVID


Na naše dotazy odpovídá - MUDr. Petr Najman - ředitel Nemocnice Most, o. z.


Prosíme Vás o komplexní informaci, jak je na tom Nemocnice Most, o. z. a všechny její provozy s ochrannými pomůckami pro lékaře, zdravotní personál a další aktéry, kteří denně stojí v první linii? Jaká je vybavenost rouškami klasickými, respirátory a dalším materiálem, jako jsou ochranné obleky, rukavice, čepice, brýle apod.? Jaké máte informace k distribuci ochranných pomůcek a bude kapacita dostačovat v následujících dnech? Konkrétně nemocnici Most má město Litvínov jako svou spádovou.

Tyto informace jsou interního charakteru a lze je poptávat na tiskovém odboru KZ a.s.v UL, konkrétně u pana magistra Chrásteckého. Situace s ochrannými pomůckami bude řešena dle okamžité potřeby, kdy budou pomůcky distribuovány do konkrétních nemocnic z centrálních zásob v UL, neboť zatím všichni potenciálně nemocní míří na infekční oddělení MNUL.

Od Mgr. Chrásteckého nemáme - opakovaně - žádnou reakci.